Kızılay Web Banner 120X600
Kızılay Web Banner 120X600

SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika
Örnek Resim
Tevfik SEDAT

Sobayı Tutuştururken Elinden Düşürdüğü Kibrit 2 Evi Yaktı

Bu haber 05 Mart 2018 - 11:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Sobayı Tutuştururken Elinden Düşürdüğü Kibrit 2 Evi Yaktı

KARABÜK’te, Hasan Misoğlu, sobayı yakmak istediği sırada elinden düşürdüğü kibrit, kendi evi ile bitişiğindeki akrabasının evinin yanmasına neden oldu.
Sobayı Tutuştururken Elinden Düşürdüğü Kibrit 2 Evi Yaktı, System.String[] KARABÜK’te, Hasan Misoğlu, sobayı yakmak istediği sırada elinden düşürdüğü kibrit, kendi evi ile bitişiğindeki akrabasının evinin yanmasına neden oldu.

Yangın gece saatlerinde, Yeşil Mahalle Ayyüce Sokak’ta Hasan ve oğlu İsmail Misoğlu’nun yaşadığı evde çıktı. Hasan Misoğlu, sobayı yakmak istediği sırada elinde yanan kibriti halının üzerine düşürdü. Hasan Misoğlu ve yan odadaki oğlu alevleri söndürmeye çalıştı, ancak başarılı olamadı. Büyüyen alevler bitişikteki akrabaları Mustafa Türe’nin evine de sıçradı. Mustafa Türe itfaiyeye haber verirken dayısı Hasan ve yeğeni Hüseyin Misoğlu ile birlikte dışarıya çıktı. Dumandan etkilenen Hasan Misoğlu, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Gelen itfaiye ekipleri, dar sokak ve hatalı araç parkları nedeniyle alevlere güçlükle müdahale etti. Vatandaşlar da bitişikteki evin çatısından alevlere su sıkarak söndürme çalışmalarına yardım etti. Mustafa Türe, söndürme çalışmalarını gözyaşları içerisinde izledi.

Söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye eri evden çıkardığı gaz kaçıran mutfak tüpünü kalabalığın yanına getirdi. Vatandaşlar ‘Tüp patlayacak şimdi’ diye tepki gösterdi. Bir vatandaş tüpü alıp koşarak bölgeden uzaklaştırdı. Yaklaşık 1 saat süren çalışmalar sonucunda yangın söndürülürken, 2 ev kullanılamaz hale geldi.

SOSYAL MEDYADAN CANLI YAYIN YAPTILAR

Bu sırada çevrede toplananlardan bazıları yangını ve söndürme çalışmalarını sosyal medyadan canlı yayın yaparken, bir kadın ise alevleri gösteren görüntülü konuşma yaptı.

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. – K

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA