Kızılay Web Banner 120X600
Kızılay Web Banner 120X600

SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika
Örnek Resim

Kobi Destek Kredilerinde Müjde!

Bu haber 29 Eylül 2018 - 19:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Kobi Destek Kredilerinde Müjde!

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde “Birlikte Kazanacağız” sloganıyla nefes kredisinin devamı niteliğinde olan KOBİ destek kredisinin, protokol imzalayan bankalar tarafından verilmeye başlandığını bildirdi.

Mescier, yazılı açıklamasında, her şartta üyelerin uygun finansman kaynaklarına ulaşması, ülke ve Karabük ekonomisinin büyümesi ve gelişmesi amacıyla çalışan odalarının çeşitli kaynakları harekete geçirdiğini belirtti.

Bugün itibariyle üyelerinim odalarından alacakları üyelik belgesi ile protokole imza atan 6 banka şubesine başvurabileceklerini aktaran Mescier, şunları kaydetti:

“KOBİ destek kredisi faizi aylık yüzde 1,85 olacak. Yani yıllık faiz yüzde 22 olacak. Bir üyemiz azami 200 bin lira kredi kullanabilecek ve kredi 6 ay anapara ödemesiz, sonrasında 12 eşit taksitli toplam 18 ay olacak. Kredinin yüzde 85’i hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak. Kredinin kullandırılması bu 6 bankanın mevzuatları çerçevesinde gerçekleşecek. KOBİ destek kredisinde üyelerimiz protokolü imzalayan Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, iş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Garanti Bankası Karabük şubelerine başvuruda bulunabilecek.

Kredi Garanti Fonu kefil olacak

Kredi Garanti Fonu’da kredilerde üyelerimize kefalet desteği sağlayacak. Bu proje ülkemiz ekonomisine sağlayacağı katkının yanı sıra zor zamanlarda insanlarımızın ve kurumlarımızın birlik ve beraberliğini göstermesi açısından da önem arz etmektedir. Bu vesileyle KOBİ destek kredisinin her aşamasında katkısı olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyor sağlanan kaynağın Ülkemize, ilimize ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA