Kızılay Web Banner 120X600
Kızılay Web Banner 120X600

SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika
Örnek Resim

KBÜ’de Bir Konferans Salonu Saadettin Ökten Adını Aldı

Bu haber 20 Kasım 2018 - 11:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.
KBÜ’de Bir Konferans Salonu Saadettin Ökten Adını Aldı

Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde bulunan konferans salonuna, Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonu adı verildi. 

Karabük Üniversitesi, mimar ve mühendis aynı zamanda İslam medeniyeti konularında ismi öne çıkan Prof. Dr. Sadettin Ökten’i ağırladı. Karabük Üniversitesinde “Kadim Şehirlerden, Modern Kentlere” konulu konferans veren Ökten ayrıca Mevlid Kandili’ne özel gerçekleşen musiki konserine de katıldı. Konserin ardından Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve Prof. Dr. Ökten, Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonu‘nun açılışını gerçekleştirdi.

Sadettin Ökten kimdir?

Sadettin Ökten 1 Eylül 1942’de Beyazıt’ta dünyaya gelmiştir. 1949 senesinde Koska’daki Koca Ragıp Paşa İlkokulu’na okumayı bildiği için ikinci sınıftan başlayan Ökten’in ikinci okulu ise, başlangıçta Arapça, daha sonrasında Kabataş, Darüşşafaka ve Vefa Liselerinin unutulmaz edebiyat hocası ve İmam Hatip okullarının kurucusu Mahmud Celaleddin Ökten’in yani babasının dost sohbetleridir. 1953 senesinde Vefa Lisesi’ne kaydolan Ökten, lise tahsilini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’ni kazanır. Yüksek inşaat mühendisi olmasına rağmen şehir ve medeniyet, özellikle de İslâm medeniyeti konularındaki entelektüel birikimiyle tanınan Prof. Dr. Sadettin Ökten emekli öğretim üyesidir. Ökten halen İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde şehir ve medeniyet konularında dersler vermektedir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA