Kızılay Web Banner 120X600
Kızılay Web Banner 120X600

SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika
Örnek Resim

İsmail KÖKÇÜ “Gönüller Yapmaya Geldim.”

Bu haber 16 Kasım 2018 - 9:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İsmail KÖKÇÜ “Gönüller Yapmaya Geldim.”

Geçtiğimiz Nisan ayında İl Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden istifa ederek Ak Parti Karabük Milletvekili Aday Adayı olan İsmail Kökçü, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine Yenice Belediye Başkanlığı adaylığı sürecinde çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.

Sözlerine Yunus Emre’nin:

“Ben gelmedim kavga için,

Benim işim sevgi için.

Dostun evi gönüllerdir,

Gönüller yapmaya geldim.”

dizeleriyle başlayan Kökçü, bu dizeleri kendisine şiar edindiğini ve Yenice halkının şu zamanlar da en çok birbirlerini sevmeye ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak sözlerine şu şekilde devam etti.

“33 yıllık kamu hizmetimin yanında, sivil ve sosyal hayattaki tecrübemi siyaset alanında değerlendirmek istiyorum. Siyasi anlayışımız;  gerginlik ve çatışmadan uzak, uzlaşmacı, istişareyi önemseyen, herkesin bilgi ve tecrübesinden yararlanarak hizmetlerimizi insan onuruna yakışır şekilde sunmaktı. Belediye Başkanı seçilmemiz durumunda; kapımız her daim herkese açık olacaktır.

Sorunları, ihtiyaçları yerinde birlikte tespit etmek ve çözüm üretmek için düzenli olarak mahalle toplantıları gerçekleştirerek Yenice’mize getirilecek yeni yatırımların teşvikçisi ve takipçisi olacağız.” diyerek, Yenice’nin huzur ve barış ortamı haline gelmesi için yeni bir ses ve nefes olacaklarını da konuşmasına ekledi.

Yenice ve hemşerilerine hizmeti öncelikli görev bilen Kökçü ; genciyle yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla, işçi-memur, emekli ve esnafıyla her daim iş birliği içinde olmak istediğini belirterek Yenice halkına Mehmet Akif Ersoy’un şu sözleriyle seslendi:

“Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez.

Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.”

Konuşmanın sonunda bu kutlu yürüyüşte kendisini yalnız bırakmayan Yenice halkına teşekkürlerini ve saygılarını ileterek yeni yıl için güzel dileklerde bulundu.

Karabük Manşet ailesi olarak Sayın Kökçü’ye başarılar diliyoruz.

İSMAİL KÖKÇÜ KİMDİR ?

İsmail Kökcü, 1966  Yenice doğumludur.

Zonguldak Teknik Lisesi ve Ankara Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Makine Teknolojisi Öğretmenliği Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur.

1986 yılında Bursa Tophane ,1989 Zonguldak ve aynı yıl Karabük  Teknik lise ve Endüstri Meslek Lisesine Makine bölümü öğretmeni olarak atandı. Endüstri meslek Liselerinde  Atölye Şefliği, Müdür Yardımcılığı ve Müdür Başyardımcılığı görevlerinde bulundu.

Türkiye’nin teşkilatlı en büyük sendikası olan Memur-Sen ve ona bağlı Eğitim Bir-Sen’in Karabük Teşkilatlarının Kurucu İl Başkanlığını görevlerinde bulundu.

Milli Eğitim camiası ve sendikacılıktaki birikimlerinin üzerine mahalli idare tecrübesini de ekleyeceği Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine 2008 yılında atandı ve halen bu görevine devam etmekte iken 24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde aday olmak üzere kamu görevinden istifa etti.

Üstlendiği kamu görevlerinin yanında sivil toplum hayatında da aktif olan Kökcü ;

Milli Gençlik Vakfı, Yenice Eğitim ve Kültür Vakfı, Bahaddin Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı, Safyolder, Yeşilay gibi kuruluşlarda değişik kademelerde faaliyetlerde bulundu.

Ayrıca İlim Yayma Cemiyeti Karabük Şubesi Yönetim Kurulu üyesi ve Cihannüma Derneği Danışma Kurulu üyesi olarak halen hizmetlerine devam etmektedir.

Kökcü, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA