Kızılay Web Banner 120X600
Kızılay Web Banner 120X600

SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika
Örnek Resim

“İğne Oyası Tasarımları Göz Kamaştırıyor”

Bu haber 30 Kasım 2018 - 11:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.
“İğne Oyası Tasarımları Göz Kamaştırıyor”

Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi, İŞKUR, İlçe Müftülüğü ve çeşitli kurumlarla işbirliği ile açtığı yüzlerce farklı branşta kurs eğitimlerine devam ediyor.

SAKEM Mahalle aralarında bulunan 8 şubesiyle kursiyerlere yürüme mesafesinde ücretsiz kurslar vererek vatandaşın beceri ve yeteneklerini geliştiriyor. Harmanlar SAKEM şubesinde Emine Kaya tarafından verilen İğne Oyası kursunda kursiyerlerin modern tasarımları göz kamaştırıyor.

Dünya literatürüne “Türk danteli” olarak giren, tekniği örgü olan bu kursta öğrencilere farklı teknikleri uygulayarak iğne oyası yapma becerisi kazandırılıyor. Geleneksel Türk işleme sanatları SAKEM’de modernize edilerek farklı amaçlarda kullanılması sağlanıyor ifadelerine yer veren Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer şöyle devam etti’’SAKEM’de kursiyerler unutulmaya yüz tutmuş sanatları yaşatıyor ve modern tasarımlara dönüştürüyor.

Bu sayede hem kültürümüzü devam ettirme hem de yeni tasarımlarla modaya uygun ürünler elde etme olanağı buluyor. Kurslarımızdan eğitim alanlar el sanatları teknolojisi alanında; turistik ve hediyelik eşya, desen, çeyiz, el nakışı, makine nakışı üretimi yapan işletme ve atölyelerde, modaevlerinde çalışma imkanı bulabiliyorlar. ’’dedi.

SAKEM yüzlerce farklı branşta ücretsiz kurslarıyla hafta içi ve hafta sonu binlerce kursiyere eğitim vererek yaygın eğitimde en iyi kurum olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA