SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika

Safranbolu Belediyesi ekipleri kar yağışın karşı teyakkuzda

Bu haber 13 Ocak 2022 - 16:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Safranbolu Belediyesi ekipleri kar yağışın karşı teyakkuzda

SAFRANBOLU BELEDİYESİ, İLÇEDE KAR YAĞIŞININ TEKRAR BAŞLAMASI ÜZERİNE TEDBİRLERİNİ ARTTIRDI. FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, KAR BİRİKİNTİLERİNİN NEDEN OLABİLECEĞİ AKSAKLIKLARA KARŞI ARAÇLARINI HAZIRLADI.

Safranbolu Belediyesi, ilçede kar yağışının tekrar başlaması üzerine tedbirlerini arttırdı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar birikintilerinin neden olabileceği aksaklıklara karşı araçlarını hazırladı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, kar yağışı süresince 3 vardiya, 7/24 şeklinde pek çok personelle teyakkuzda olduğunu ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Daha önceki kar yağışında da belirttiğimiz üzere, mevsim şartları itibariyle bazı mahallelere araç girişlerinin ve çıkışlarının, yine minibüs ve otobüs güzergâhlarının, ana arterlerin tamamını işlek durumda tutmak için ekiplerimiz var güçleriyle çalışacaklar. 3 vardiya çalışacak olan personelimizle birlikte, 2 greyder, 2 kepçe, 2 tuz serpme kamyonu, 1 loder, 2 kamyon ve 1300 ton tuzlu malzeme ile kış şartlarına hazırız.” dedi.

Her mevsimin ayrı güzelliği olduğu gibi yine her mevsimin ayrı bir zorluğunun da olacağını ifade eden Başkan Köse, “Kış, Safranbolu’da ayrı bir güzellikte yaşanır. Bu güzelliklerin Safranbolulular ve ilçemizi ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerimiz tarafından da fark edildiğini görmekteyiz. Tüm bunların yanı sıra, Safranbolu’da hayatın normal şekilde idame ettirilebilmesi için çalışmalarda aksaklığa müsaade etmeden hizmete devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA