SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika

Rektör Polat, Diş hekimliği öğrencileri ile bir araya geldi

Bu haber 07 Ekim 2021 - 10:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Rektör Polat, Diş hekimliği öğrencileri ile bir araya geldi

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ (KBÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. REFİK POLAT KARABÜK ÜNİVERSİTESİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ’NE ZİYARETTE BULUNDU. REKTÖR POLAT BURADA TEORİK EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYARAK UYGULAMA EĞİTİMİNE DEVAM EDEN DİŞ HEKİMLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİYLE DE BİR ARAYA GELDİ.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat Karabük Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesi’ne ziyarette bulundu.

Rektör Polat burada teorik eğitimlerini tamamlayarak uygulama eğitimine devam eden Diş Hekimliği Bölümü öğrencileriyle de bir araya geldi.

İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İsmail Kara ve Ağız Diş Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Taylan Çebi tarafından karşılanan Rektör Prof. Dr. Refik Polat’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mehmet Özdemir eşlik etti. Rektör Polat ve beraberindeki heyet ilk olarak kliniklerde yapılan çalışmalar ve kliniklere ilişkin bilgi alarak bu sene diş hastanesinde 4. sınıf olarak eğitim gören 46 Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisiyle bir araya geldi. Geleceğin diş hekimleri ve akademisyenleri ile sohbet eden Rektör Polat, öğrencilere başarılar dileyerek ayaküstü sohbet etti.

Klinik ziyaretlerinin ardından Rektör Prof. Dr. Refik Polat yeni dönemde Diş Hekimliği Fakültesi ile Ağız ve Diş Hastanesinin ortak çabalar neticesinde afiliasyon olduğunu belirterek, “Türkiye’de afile olan çok az Diş Hastanesinden biri de Karabük’te yer alıyor. Karabük için bu önemli bir adımdı. Öğrencilerimiz bu yıl dördüncü sınıfa geçti. Burada eğitimlerine devam ediyorlar. İnşallah eğitimleri için çok önemli olan bu aşamayı hastanemizde tamamlayacaklar ve ülkemize faydalı birer diş hekimi olarak hayatlarını sürdürecekler. Öğrencilerimizin ve Hocalarımızın burada görev almasından oldukça mutluyuz. Bu konuda emeği olan Başhekimimize ve İl Sağlık Müdürümüze teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA