SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika

“Delete Dijital Bullying” gençleri Başkan Köse’yi ziyaret etti

Bu haber 30 Temmuz 2021 - 20:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.
“Delete Dijital Bullying” gençleri Başkan Köse’yi ziyaret etti

ERASMUS + KA1 PROGRAMI İLE TÜRKİYE ULUSAL AJANSI TARAFINDAN FİNANSE EDİLEN GENÇLİK ÇALIŞANLARI HAREKETLİLİĞİ PROJESİ KAPSAMINDA, 6 ÜLKEDEN 25 KATILIMCI İLE GERÇEKLEŞEN ETKİNLİKTEKİ GENÇLER BELEDİYE BAŞKANI ELİF KÖSE İLE BULUŞTU.

Erasmus + KA1 programı ile Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen Gençlik Çalışanları Hareketliliği projesi kapsamında, 6 ülkeden 25 katılımcı ile gerçekleşen etkinlikteki gençler Belediye Başkanı Elif Köse ile buluştu.

Projenin Yasal Temsilcisi Caner Besimoğlu, gelen misafirlerin Safranbolu’ya hayran kaldıklarını ifade etti.

Türkiye, Yunanistan, Ukrayna, Ürdün, Arnavutluk ve Litvanya gençlerinin bir araya geldiği organizasyon ile ilgili bilgi veren Proje Yasal Temsilcisi Caner Besimoğlu; Siber zorbalıkla mücadele için Avrupa düzeyinde gençlik alanında yeni bir işbirliği başlatmak, gençleri siber zorbalıktan korumak için yeni eğitim yöntemleri ve içerikleri oluşturmak ve bunları yaygınlaştırmak, farklı kültürler hakkında farkındalık ve bilgi birikimini artırmak, (varsa) önyargıları kırmak için zemin oluşturmak ve çok kültürlü bir ortamda çalışmak gibi amaçları olduğunu ifade ederken, misafirlerin Safranbolu’ya hayran kaldıklarını söyledi.

Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Elif Köse ise, “Çeşitli ülkelerin gençlerinin bir araya getirilerek böylesi önemli bir konuda farkındalık oluşturması, hem örnek bir davranış hem de mutluluk verici bir proje. İlçemizi beğenmeleri, ülkelerine döndüklerinde şehrimizi anlatacaklarını ifade etmeleri de bir o kadar anlamlı.” diye konuştu.

İlçemizde kaldıkları süre zarfında kendilerine yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklarını belirten Başkan Köse, “Projeyi gerçekleştiren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından misafir gençlere Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse tarafından Safranbolu’ya özgü çeşitli hediyeler verildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA