SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika

Yerli ve milli lokomotifler KARDEMİR’de çalışmaya başladı

Bu haber 25 Ağustos 2020 - 19:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Yerli ve milli lokomotifler KARDEMİR’de çalışmaya başladı

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİ ARTTIRMAYI HEDEFLEYEN KARABÜK DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARINDA A.Ş (KARDEMİR), TÜRKİYE LOKOMOTİF VE MOTOR SANAYİİ A.Ş. (TÜLOMSAŞ) TARAFINDAN YERLİ İMKANLARLA ÜRETİLEN LOKOMOTİFLERDEN ALARAK İHTİYAÇLARINI YERLİ VE MİLLİ OLANAKLARI KULLANARAK GİDERİYOR.

Yerli ve milli üretimi arttırmayı hedefleyen Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarında (KARDEMİR), Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. (TÜLOMSAŞ) tarafından yerli imkanlarla üretilen lokomotiflerden alarak ihtiyaçlarını yerli ve milli olanakları kullanarak gideriyor.

Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Genel Müdür Necdet Utkanlar ve yöneticilerin yer aldığı törende, lokomotifler için geçit töreni düzenledi. Şirketin ve ülkenin dışa bağımlılığını azaltmak için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Yolbulan, ülkenin üretim ve mühendislik kabiliyetlerine sonuna kadar güvendiklerini ve bu satın alımın tüm sektörlere örnek olmasını temenni ettiklerini söyledi. Yolbulan, ek olarak bir diğer yatırım olan havai elektrik hattı yatırımında da açılışını gerçekleştirdiklerini, 950 metre uzunlunda, bin 500 amper taşıma kapasiteli hattın şalt sahası ile çelikhane arasında iletimi sağlayacağını belirtti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA