Kızılay Web Banner 120X600
Kızılay Web Banner 120X600

SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika
reklam

Başkan Öz, O İftiralara Cevap Verdi

Bu haber 02 Mayıs 2020 - 8:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Başkan Öz, O İftiralara Cevap Verdi

Memur-Sen Karabük Şube Başkanı Zeki Öz, son günlerde yerel basında çıkan haberlerle ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak cevap verdi.

Memur-Sen Karabük Şube Başkanı Zeki Öz açıklamasında:

Yalan ve iftira ile sonuç almaya çalışanlar ahlaksızdır. Elindeki basın araçlarını kullanarak yalan ve iftira atarak kurumları ve şahısları karalayan, yıpratmaya ve itibarsızlaştırmaya çalışanlar bu dünyada adalet önünde, varsa inançları ahirette Allah’ın huzurunda hesap verecektir.

Memur Sen ilimizde 2000’den fazla eğitimcinin üye olduğu yetkili sendikadır. Bu şehirde yıllardır süregelen bir eğitim başarısı varsa bundaki en büyük pay fedakârca çalışan öğretmenlerimizin, okul yöneticilerimizin ve diğer çalışanlarındır.

Karabük’te iki yıla yakındır hizmet eden Sayın Mehmet Fatih VARGELOĞLU’da başarılı bir bürokrattır. Bakanlığın tasarrufu ile Ordu iline atanmıştır. Bu bir terfidir. İl Milli Eğitim Müdürü ile yetkili sendika olarak uyum içinde çalıştık. Bugüne kadar kendisiyle hiçbir sıkıntı yaşamadık.

İl Milli Eğitim Müdürünü görevden aldırmak için Ankara’ya gittiğimiz, kulis yaptığımız, dosya verdiğimiz koca bir yalandır, iftiradır.

Milli Eğitim Müdürü olmanın yasal şartları bellidir. Bu şartları taşıyan herkes bu göreve talip olabilir. Atamaya yetkili merci Milli Eğitim Bakanı ve Cumhurbaşkanıdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Karabük’e atanan bürokratlarla uyum içinde milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Acınacak haldesiniz, yazık
Öz:” Paralel yapı, FETÖ gibi yakıştırmalar ve imalar son derece çirkindir. 15 Temmuz öncesinde de sonrasında da Memur Sen ‘in duruşu nettir. Bunu en iyi FETÖ bilir.
Hayatı boyunca FETÖ ile hiç bir araya gelmemiş hatta ömrü onlarla mücadeleyle geçmiş insanlara iftira atarak hangi amaca hizmet ettiğinizi de biliyoruz. Vermeye çalıştığınız mesaj şu: “En sağlam olduğunuz yerden bile iftira atıyorsak başka her türlü iftirayı da atabiliriz.” diyorsunuz. Acınacak haldesiniz, yazık. 

17-25 Aralık sürecinde FETÖ’nün sosyal medya haber kaynağı olan @fuatavni ‘den alıp “Ak Hırsızlar” diye manşet yaptığınız isimlerle bugün iftira attığınız isimlerin aynı olması ne yaman çelişkidir.

Son günlerde bir takım siyasilerin darbe imaları İle aynı amaca hizmet eden bu iftiraların sebebi bellidir. Bu tür iftiraların basınla, habercilikle alakası yoktur.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde Emekçileri ve Türkiye’nin en büyük emek hareketini hedef alan bu yalanları manidar buluyorum.
Emekçilerin günü kutlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA