SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika

AK Parti Yenice İlçe Başkanı Erdal Yirmibeş

Bu haber 24 Şubat 2020 - 11:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AK Parti Yenice İlçe Başkanı Erdal Yirmibeş

AK Parti Yenice 7. Olağan ilçe kongresi Yenice ilçesinde başladı. Kongrede yapılan seçimde 415 delege oyu ile Erdal Yirmibeş İlçe Başkanlığına seçildi.

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, “ Kongreler AK Parti’nin bayram günleridir. Kadroların yenilendiği yorulan koşucuların dinamik, hevesli istekli kadrolara teslim ettiği bir değişim günleridir. Bizim Teşkilatımızda görevi bırakan hiçbir zaman üzülmediği gibi görevi devir alanlarda da herhangi bir şımarıklık, herhangi bir kibir olmaz. Yenice doğal ve çevre kirliği yok, neşe, huzur, mutluluk ararsan çok, insanı merttir gözü tok, Yenicenin havası suyu yeşili farklı Yeniceli ne kadar övünse haklı. Yenicenin insanı merttir, candır.” dedi.

İl Başkanı Av. İsmail Altınöz görevi teslim eden Yenice İlçe Başkanı Yılmaz Kırık’a göstermiş olduğu hizmetlerden dolayı plaket takdim ederek görevi devir alan Erdal Yirmibeş’e yeni görevinde başarılar diledi.

AK Parti Karabük Koordinatörü, Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, “ AK Parti, 10,5 milyona yakın üye sayısıyla Türkiye’nin en fazla üyeye sahip partisidır. Dünyada başka bir örneği yok. 1 milyonu aşan genç ve 4 milyon 700 bini aşan kadın üye sayısıyla bu alanlarda da rakipsiz durumdayız. Üye sayımız, toplam seçmenin yüzde 19 gibi önemli bir oranına ulaşıyor. Fakat bu yeterli değil…Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğanın liderliğinde amacımız; 83 milyon insanımızın her bir ferdini bu büyük ailenin bir parçası hâline getirmektir. Ülkemizde, şehrimizde, ilçemizde, mahallemizde herkesin gönlünü kazanmadan ve orada kalıcı hâle gelmeden kendimizi görevimizi yerine getirmiş sayamayız. Bu kutlu davada yol alan ak kadrolar olarak, Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, her alanda hedeflerimize doğru ilerlemesi için gece-gündüz çalışıyoruz. Yorulmadan, dinlenmeden, durmak yok yola devam anlayışıyla çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü AK Partinin davası, Türkiye’nin davasıdır.Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın veciz sözlerinde ifade ettiği gibi, Bu partiyi milletimizle birlikte kurduk, milletimizle birlikte büyüttük. Bizim davamızın hikâyesi, milletimize hizmetin ve sevdanın hikayesidir. Makamların, koltukların, payelerin aramıza girmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bir taraftan kadrolarımızı yenilerken vefayı, saygıyı, sevgiyi de elden bırakmayacağız.Yunus Emre’nin söylediği gibi, “Ben gelmedin kavga için, benim işim sevi için. Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim” Bizler, gönüller yapmaya devam edelim. AK Parti gönüller yapan, gönülleri buluşturan bir partidir. Bizim bir tek gayemiz var, o da milletimize hizmet etmek. Başka bir hesabımız, başka bir gayemiz yok.Gelecek nesillere daha büyük ve güçlü bir Türkiye, güçlü bir Karabük ve yenice bırakmak, medeniyetimizi yeniden yükseltmek istiyorsak, ecdadımız gibi bizler de aynı anlayışla çalışacağız.Bugün ilçe başkanlığımızın bayrağını devralacak ilçe başkanımızın da selefleri gibi ak parti bayrağını ve bayraktarlığını şerefle taşıyacağına ve canla başla çalışacağına yürekten inanıyorum. Çünkü görevimiz ne olursa olsun, hepimiz öncelikle bu davanın bir neferiyiz. Davası insan olan, Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, gürcü’süyle, abhaza’sıyla, boşnak’ıyla, velhasıl şu anda 82-83 milyonuyla yaratılanı yaratan’dan ötürü seven bir davayız biz… Milletimizle kol kola ve gönül gönüle vererek tüm meselelerin üstesinden gelebilecek güce sahibiz.Hakk’ın ve halkın rızasını kazanacak işler yapmaya devam ettiğimiz sürece Allah’ın izniyle hiç kimse AK Parti’nin bileğini bükemez.
Karabük Milletvekillerimiz Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş 7. Olağan Yenice İlçe Kongresinde “Bizim için önümüzdeki dönemde en önemli imtihan 2023 imtihanıdır. İnşallah bu imtihanı başarı ile verebilirsek Allah’ın izniyle ondan sonraki zamanlar milletimizin ufkunun açılacağı zamanlar olacaktır. Bu büyük yürüyüşte desteğinize, duanıza ve katkınıza ihtiyacımız var.”
şeklinde konuştu.

“Filyos Limanı Hizmete Giriyor”

AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, “ Türkiye’de hükümet programına giren 3-5 endüstri bölgesinden biri Filyos endüstri bölgesi oluyor. Endüstri bölgesiyle burada temiz ve çok çeşitli sanayiler kurulacak. Şimdi Zonguldak Valiliğinde talepler toplanıyor. Şimdiden birçok sanayi kuruluşu ve holdingler burada sanayi tesisi kurmak için yer talep ediyor. İlgili Bakanlık onlardan seçim yapacak.Müteşebbis heyet de kuruldu. İnşallah bunlarla birlikte bölgenin ekonomisi ve kalkınması giderek hızlanacak.”

Filyos Limanı’nın Orta Anadolu ve Karadeniz için bir çıkış limanı olacağını vurgulayan Ceylan, “Karadeniz’den doğru Tuna Nehri boyunca Orta Avrupa’ya kadar uzanan gemiler buradan yükünü alacak. Bu açıdan son derece önem arz eden bir liman ve endüstri bölgesi. Filyos Limanı ve endüstri bölgesi, sizlerin duası ve destekleriyle AK Parti hükümetimizin bölgemize kazandıracağı hizmetlerden birisi olacak.” diye konuştu.

AK Parti Yenice İlçe Başkanlığına tek aday olan Erdal Yirmibeş de bir konuşma yaparak Yenice’nin doğalgaz, organize sanayi bölgesi gibi beklentilerini getirmeye gayret edeceklerini söyledi.

Kongrede delegelerin kullandığı oy ile Erdal Yirmibeş Başkanlığında yeni ilçe yönetimi şu isimlerden oluştu; Adem Genç, Ahmet Mısırlı, Aykut Hacıyirmibeşoğlu, Fahri Çanakçı, Gülber Ekmekçi, Hasan Cıbır, Kadir İnam, Mehmet Sinan Ören, Metin Cıbır, Muhammet Demirci, Sabri Kökçü, Songül Kızılsu, Şefik Kırık ve Umut Karadayı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA