SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika

Ertuğrul:” Hava Alanı Konusunda Vergili Samimi Olsun”

Bu haber 22 Şubat 2020 - 21:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ertuğrul:” Hava Alanı Konusunda Vergili Samimi Olsun”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ‘nin  MHP Safranbolu İlçe Kongresindeki açıklamalarından sonra Vergili ile Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul arasında sözlü atışmalar ile ilgili, Ertuğrul  Sosyal Medya hesabından son açıklamasını yaptı.

Eflani Belediye Başkanı Ertuğrul’un açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Sayın Vergili, benim sosyal medya hesabımdan yaptığım Vergili; “Ak partili bütün belediyelere 1 Milyon TL verildi” demiş. Herkes bizden 1 milyonun hesabını soruyor. Ben, belediye başkanlarının, dedikodu ve mazeret değil hizmet üretmesi gerektiğine inanıyorum. Paylaşımıma cevap vermiş.

Sayın Vergili, “Kendisi sevdiğim bir belediye başkanıdır, ben hepsinin başarılı olmasını isterim, ama kalkıp da ‘Belediye başkanları laf değil iş üretecek’ diyecek durumda da değil” demiş. Bizde kendisini hem sayar hem de severiz. Benim kullandığım cümleyi her vatandaş kullanabilir. Belediye başkanlarından beklenen hizmet üretmeleridir. Ben sayın VERGİLİ’NİN önceki konuşmasında sayın Cumhurbaşkanlığı makamını zikrederek; “AK partili küçük belediyelerin tamamına Cumhurbaşkanlığı talimatı ile 1’er milyon lira para verilmiş.” İfadesinin doğru olmadığını bu tür ifadelerin; başta bu yüce makama olan saygıyı, güveni ve adalet duygusunu zedeleyeceğini, Cumhur ittifakının ruhuna da zarar vereceğini düşündüğüm için bu paylaşımı yapma ihtiyacı duydum. Sayın Vergili de zaten ikinci açıklamasında beni teyit etmiştir.

Sayın Vergili, benim üzerime alınmamı anlayamadığını ifade ediyor; üzerime alınmam için “Ak Partili bütün küçük belediyeler” ifadesi yeterli sebep değil midir?

Ben haddimi de hukukumu da görevimi iyi biliyorum.

Sn. Vergili, ben 3 dönem seçildim ki çalışıyorum diyor, ben demedim ki çalışmıyor hizmet üretmiyor. O nun değerlendirmesini Karabük halkı yapmıştır ve yapacaktır. Eflani halkı, sadece cami yaptırdığım için beni 4 dönem seçmedi, Eflani’nin hakkını, hukukunu savunduğum, çalışıp hizmet ürettiğim için 4 dönem bana oy verdi. Cami konusuna gelince; her Müslüman gibi camilere hizmet etmeğe çalıştığım doğrudur. Allah’ın evinde birkaç tuğlam bulunsun istiyorum, çevremde ki camilerin yapımında az çok emeğim oldu, cami değil de kilise mi yaptıraydım?

Hava Alanı Konusunda Vergili Samimi Olsun
“Sayın Vergili ile ne hasımız ne de rakip, tekrar ifade ediyorum kendisini Allah için sayar severim. Bu hava alanı konusunda kendisini samimi olmaya davet ediyorum. İl belediye başkanı olarak düşün önümüze bu konuyu birlikte takip edelim. Bakın geçen yıl Ulaştırma Bakanlığına gittim, Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğünde bir çok kişi ile görüştüm. Bu işler nasıl oluyor, EFLANİ’YE, KARABÜK’E hava alanı yapılır mı? neresi uygundur?, bir çok konu ile alakalı uzmanlardan bilgi aldım, dilerseniz bu bilgileri de sizinle paylaşırım.
Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu bu günlerde bize düşen kardeşlik duygularını güçlendirecek eylem ve söylem içinde olmaktır.

 Tüm Karabük halkına saygı ve muhabbetlerimi sunarım.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA