Kızılay Web Banner 120X600
Kızılay Web Banner 120X600

SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika
reklam

Başkan Sarı’dan Safranbolu Belediyesiyle İlgili Açıklama

Bu haber 21 Ocak 2020 - 11:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Başkan Sarı’dan Safranbolu Belediyesiyle İlgili Açıklama

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin 2019 yılı Değerlendirme ve Basın toplantısının ardından belediyenin uygulamalarıyla ilgili AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Mehmet Sarı bir basın açıklamasında bulundu.

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Mehmet Sarı basın açıklamasında;

“Sayın Belediye Başkanı 2019 yılı değerlendirme toplantısında basın mensuplarına; Tarihi Safranbolu’daki 62 adet dükkanın cephesinin kendi dönemlerinde yenilendiğinden bahsetmektedir. Bu cephe yenilemelerinin projesi, Sayın Necdet Aksoy zamanında hazırlanmış, yine projeye Sayın Kaymakam Fatih Ürkmezer döneminde ödenek tedarik edilmiştir. Projenin ihale aşamasını tamamlayan ve bitişini kamuoyuna duyuran Sayın Başkan Elif Hanıma teşekkür ediyoruz.

Büyük icraat yapamamasına mazeret bulmasını anlamak mümkün değil…
Sarı; “Bilindiği üzere İller bankasından tüm belediyelere yasal çerçevede nüfus oranına göre hangi ödenek geliyorsa; Safranbolu Belediyesine de ona göre ödenek gelmektedir. Belediye Ak Partide iken ek bir ödenek gelmiyordu. Sayın Belediye Başkanının her açıklamasında ödeneklerin ve kaynakların yetersizliğinden dem vurarak büyük icraat yapamamasına mazeret bulmasını anlamak mümkün değildir.” dedi.

Biz Ak Parti olarak her yapılanı eleştirmek veya kulp bulmak niyetinde asla olmadık…
Sarı;”Belediyenin sosyal sorumluluk projelerini elbette biz de destekliyoruz. Sokak hayvanları için mama ve su kaplarının konulmasından, kaymakamlık projesi olan hoş geldin bebek projesinin Sayın Belediye Başkanınca da devam ettirmesinden, yine hastane ziyaretlerinin devam ettirilmesinden memnuniyet duyuyoruz. Biz Ak Parti olarak her yapılanı eleştirmek veya kulp bulmak niyetinde asla olmadık, iyi ve güzel olanı tebrik ve takdir etmesini de biliriz.
Ancak Safranbolu Belediyesi tüm dünyada tanınan, dünya miras şehirlerinden olup sadece ufak tefek sosyal sorumluluk projeleriyle yönetilebilecek bir şehir değildir, kent için daha dişe dokunur ve ciddi icraatların uygulamaya konulmasını, yine seçim öncesi vaad ettiği projelerin hayata geçirilmesini tüm Safranbolu halkı Sayın Elif Köse’den beklemektedir.” dedi.

İşçi ve sözleşmeli personeller siyasi saikle işten atıldı…
Sarı; “Sayın Belediye Başkanı Belediye meclis toplantısında, personel çıkarılmasıyla alakalı bir soruya verdiği cevapta “ kadrolar şişmiş, şantiye su ve kanalizasyon işinde çalışacak işçi yok ” diyerek uygulamayı savunmuştur. Fakat Sayın Belediye Başkanının göreve başladığından bu yana aldığı yaklaşık 8 personelin tamamı masa başı işlerde çalışmaktadır, Belediye Başkanının son birkaç ayda işten çıkardığı işçi ve sözleşmeli personeller ise liyakatsizliği nedeniyle değil tamamen siyasi saikle işten atılmıştır.
Yine Sayın Belediye Başkanı Safranbolu Barış Mahallesindeki imar tıkanıklığını gidereceğine dair seçimlerde söz vermiştir. Ancak aradan geçen 10 ayda, Belediye bünyesinde 1 şehir plancısı varken yeni bir şehir plancısı daha istihdam edilmesine rağmen, Barış mahallesinin imar plan değişiklikleri hangi aşamamadır, bu konuda hangi adımlar atılmaktadır? Mimar Belediye Başkanımız bu sorunu ne kadar sürede çözüme kavuşturacaktır?” dedi.

2020 yılında Safranbolu Belediyesinin asfalt hedefi kaç kilometredir?

Sarı; “Belediye Ak Parti de iken yapılan şehir içi sıcak asfaltların tamiri bile standartlara uygun yapılamamaktadır. 2019 yılı yaz aylarında çalıştırılmayan asfalt plenti, neden kış aylarında daha fazla ısıtma gideri ve doğalgaz sarfiyatı yapılarak çalıştırılmaktadır?
Sayın Belediye Başkanı seçimlerden önce, Belediye tarafından kişiye özel hizmetler yapıldığını iddia etmesine rağmen, göreve geldikten sonra Cumhuriyet Halk Partili bir vatandaşın özel mülkünün duvarını Belediye imkanları ile neden ve hangi gerekçeyle yaptırmıştır?”dedi.

Belediye Çalışanlarının maaşı 1.600 TL asgari ücret üzerinden hesaplandığı doğru mudur?…

Sarı; “Bilindiği üzere belediyede çalışan işçilerin bazılarının ücretleri pozisyonlarına göre ; asgari ücret + %10 ila %50 arasında değişen farklarla ödenmektedir. Sayın Belediye Başkanı 31 Mart öncesi Belediye işçileriyle Şantiyede yapmış olduğu toplantıda; 1.600 TL baz alınarak hesaplanan işçi maaşlarının, kendisi göreve geldiği günden itibaren geçmiş farkların da ödenmesi şartı ile (01.01.2019 tarihinden başlayarak) 2.200 TL’den hesap edileceğini taahhüt etmiştir. Ancak buna rağmen işçilerin taban maaşlarının 2020 Ocak ayı itibariyle bile 1.600 TL asgari ücret üzerinden hesaplandığı doğru mudur? Belediye işçileri Sayın Belediye Başkanının bu vaadini yerine getirmesini beklemektedir.”dedi.

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Mehmet Sarı basın açıklamasının devamında ;

“Sayın Belediye Başkanının, Seçim Vaadi Broşürlerinde görüleceği üzere, Emeklilikte Yaşa Takılanlara, emeklilerin sahip olduğu indirimli ulaşım hakkını vereceğini vaad etmesine rağmen, bırakın bu vatandaşlara bu hakkı vermeyi , yasal hak olarak 65 yaş üstü ve emekliler gibi Toplu Taşıma Araçlarından Ücretsiz Yararlanması gerekenlere bile Safranbolu-Karabük arasında indirimli ulaşım imkanını tam olarak sağlamamaktadır.
Sayın Belediye Başkanının Safranbolu Gençliğine yönelik vaatleri kapsamında Safranbolu’daki Amatör Spor Kulüplerine maddi destek sözü ne olmuştur. Safranbolu’daki amatör spor kulüpleri neden ligden çekilmişlerdir?
Büyük bir Belediye ihalesi öncesi bir Belediye Başkan yardımcısı ile ihaleyi alan firma yetkilileri bir konakta buluşmuşlar mıdır? Kendi partilisi olan bir şahsın, bu toplantıyla ilgili facebook paylaşımlarını neden sildirmişlerdir? Sayın Belediye Başkanının ihalelerdeki şeffaflıktan anladığı bu mudur?
Yine bazı ulusal basın yayın organlarında Safranbolu Belediyesinin İş sağlığı ve İş güvenliği ihalesiyle ilgili haberler çıkmıştır. Haberin içeriğini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Safranbolu gibi bir şehrin adının bu tip haberlerle anılması tüm Safranbolulular gibi bizi de üzmektedir.” dedi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA