Kızılay Web Banner 120X600
Kızılay Web Banner 120X600

SON DAKİKA

Karabük Haber Karabük Duyuru Karabük Son dakika
Gülsüm KIZILÇIBIK

Güneş Yüreğimizde Doğmalı

Bu haber 26 Ekim 2018 - 12:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Güneş Yüreğimizde Doğmalı

Dünyanın bütün sabahlarında aşk vardır, kendi yüreğinin güneşini görebiliyorsan… Mesela; güzel bir gülüşün, karanlık bir eve giren güneş ışığına benzemesi gibi.

Önemli olan şey farkına varabilmektir. Farkındalık, kuru fırtınada güneşi görmek gibidir. Henüz fırtına dinmedi. Kum gibi cam parçacıkları saçılıyor her gün. Okulda, radyoda, televizyonda, gazetede her yerde… Yapıyorlar ki gözlerini açamasınlar, güneşi göremesinler, özlerine temas edemesinler. Bizler gözlerimizi açmalıyız, güneşi görmeliyiz, özümüze temas etmeliyiz.

Güneş doğmadan, insanın üzerinde gölgeler oluşur mu? Elbette hayır. Ancak ışık doğru ise gölge düzgün çıkacaktır. Gölgenin doğru çıkması bizim elimizdedir. Güneşimizi görerek, doğru adımlarla yol alarak, kendimizi yetiştirebilmemizdedir.

Eğer iyiliğe çarpıyorsa kalbiniz ve muhabbetle doldurduysanız o kalbi, çirkinlikler hiçbir zaman kazanamayacaktır.

Bugünlerde penceremizden girmese de güneş, yüreğimizden girsin içeri. Kendinize vakit ayırın, sıcacık müzikler dinleyin, sıcak sahlep için. Sıcak insanlarla muhabbet edin. Hiçbir şey yüreğinizdeki güneşin doğuşuna engel olmasın. Üzmeyin, kırmayın insanları.

Her sabah doğuşunu beklediğiniz güneş, yüreğinizde doğsun, o güneşin sıcaklığı gibi olsun hayatınız, esen kalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA